Trabzonspor için yarın kritik gün… Abdullah Avcı: Ferencvaros'u yenip bekleyeceğiz – Türkiye

Kasım 2, 2022 0 Yazar: admin

Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi H Grubu 6. ve son maçında yarın Macaristan’ın Ferencvaros takımını konuk edecek.
Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde saat 20.45’de başlayacak karşılaşmayı Alman hakem Harm Osmers yönetecek. Karşılaşmanın yardımcı hakemleri ise Robert Kempter ve Dominik Schaal olacak.
Ferencvaros’un 10 puanla lider olduğu grupta 6 puanla 3. sırada yer alan bordo-mavililer, 7 puanla 2. sırada bulunan ve son maçta sahasında Kızılyıldız ile karşılaşacak Monaco’nun önüne geçerek bir üst tura çıkmak istiyor.
Tarihinde UEFA Avrupa Ligi’nde 4. kez mücadele eden Karadeniz ekibi, 3. kez gruplardan çıkmanın mücadelesini verecek.
Trabzonspor ilk kez mücadele ettiği Avrupa Ligi’nde 2013-2014 sezonunda gruptan birinci, 2014-2015 sezonunda ise 2. olarak çıkma başarısı gösterdi. Karadeniz ekibi, 2019-2020 sezonunda ise sonuncu olarak elendi.
Bordo-mavililer, bu sezon grupta 2. sırayı alması halinde 8 sezon sonra Avrupa’daki başarısını tekrarlamış olacak.
Karadeniz ekibinde kart cezalısı Maxi Gomez, ameliyat edilen Dorukhan Toköz ile sakatlıkları nedeniyle UEFA listesinde yer almayan Serkan Asan, Bruno Peres ve Edin Visca kadroda olamayacak.


Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ve futbolcumuz Trézéguet'nin basın toplantısı https://t.co/IzZl9x8t6j
Trabzonspor’da Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Avrupa’da devam edebilmek için yarın akşam itibariyle bütün oyun planlarını konsantrasyonlarını ve coşkularını kazanmak üzerine kurduklarını belirterek “Öncelikle Ferençvaros maçını cebimize koyup 9 puana ulaşmak istiyoruz; Çıkacak sonuca göre Avrupa’da olmak istiyoruz” dedi.
Maçın basın toplantısında konuşan Avcı, şunları söyledi:
“Ferençvaros Monaco’dan 4 puan aldı ve gruptan çıkmayı garantiledi. Birbirine yakın takımların bulunduğu grupta son sürece geldiğimizde Avrupa’da olabilmek, devam edebilmek için yarın akşam itibariyle bütün oyun planımızı, konsantrasyon ve coşkumuzu kullanmaya çalışacağız. Maçı kazanıp hem kulüp hem ülke puanına önemli derecede katkıda bulunmak istiyoruz.”

“Çıkacak sonuca göre Avrupa’da olmak istiyoruz. Tabii ki Trabzonspor olduğu için gönül en tepesinde, en iyisinde olmasını istiyor ama hayat bazen o şekilde devam etmiyor. Bu oyunun içinde bireysel performanslar olabilir. Oyunu da bireysel performansı da sorguluyoruz. Her kulvarda varız. Geçen seneden iyi alışkanlıklar olduğu için orayla kıyaslama oluyor. Yarış içindeyiz, Avrupa’da, ligde de. Kupa başlamadı. Oyuncu profilinden tespit ettiğimiz eksik taraftarımız var. Oyun oyuncu üzerinden devre arasıyla alakalı çalışmalarımız var.”
“Yarın akşam taraftarımızın tutkulu desteğine ihtiyacımız var. Geçen sene sonuna kadar sürdürdüler, 12. oyuncu gibi pozitif desteklerini yine vermelerini istiyoruz. Son viraja girerken onların bu desteğine ihtiyacımız var. Yarından itibaren bizle olacaklarını düşünüyorum.”
“Aklımızı duygumuzun önünde tutmamız lazım. Yoksa her şey karmakarışık oluyor. Bu şehir bunun sancılarını yaşadı. Tabii ki duygumuz da olacak ama maç boyunca bu organizasyona, plana sadık kalmamız gerekiyor” diye cevap verdi.

source

Linkler