Tüm dünyanın favorisiydi! Çok faydalı sanılan o bitki karaciğerin zehri çıktı – Sabah

Ağustos 8, 2022 0 Yazar: admin

Aloe vera, kabızlıktan akne ve sedef hastalığına kadar her şey için kullanılan en iyi doğal takviyelerden biri olarak tüm dünyanın favori bitkilerinden biri. Fakat yanlış kullanımı, sarılık, karaciğer yetmezliği ve çeşitli ilaç komplikasyonlarına neden olabilir.
Aloe vera, dünyanın en popüler sağlıklı bitkisel kaynaklarından biri. Nemlendirici, el dezenfektanı, hatta diyet takviyelerinde dahi bulunuyor. Fakat tüketimi esnasında dikkatli olmak büyük önem taşıyor.
Aloe bitkisi, hem eski Yunanlılar hem de Mısırlılar bitkiyi yaygın rahatsızlıkları iyileştirmek için kullanıyordu ve bu bitkiye “ölümsüzlük bitkisi” diyorlardı. Aloe vera, tüm bu verilere göre; en az 2000 yıldır tıbbi amaçlar için yetiştiriliyor ve kullanılıyor.
Bu uzun geçmişe rağmen, bitkinin faydalarına dair modern bilimsel kanıtlar karışıktır ve iddia edilen faydalarının birçoğunun kanıtlanması güçtür.
Bu bitki, cilt koşullarına ve sindirim sorunlarına yardımcı olduğu düşünülen besinlerle dolu kalın lateks kaplı yapraklarında suyu bir jel içinde depolar.
Hem aloe yaprakları hem de jel yapısı, dünya çapında cilt bakımı ilaçlarında ve besin takviyelerinde kullanılmaktadır. Ancak bunlar karaciğer fonksiyonunuzu oldukça kolay bir şekilde bozabilir ve sarılık geliştirmenize neden olabilir.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler