Türkiye'de maymun çiçeği vaka sayısı yükseldi – Tgrthaber

Ağustos 4, 2022 0 Yazar: admin

Dünya koronavirüsten sonra yeni bir salgın hastalığın daha tedirginliğini yaşıyor. Maymun Çiçeği virüsü giderek yayılıyor.
Türkiye’de de daha önce 1 ‘maymun çiçeği’ vakası tespit edildiğini duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni vaka sayısını açıkladı.
Koca, dünyada paniğe neden olan maymun çiçeği hastalığının şimdiye kadar Türkiye’de sadece 5 kişide görüldüğünü belirtti.
Hataların sağlık durumuna ilişkin bilgi de veren Sağlık Bakanı Koca, 4 hastanın tamamen iyileştiğini, 1 hastanın ise izolasyonunun devam ettiğini söyledi.
Hastalığın, yakın temasla ve kapalı ortamda uzun süre vakit geçirildiğinde bulaştığını anımsatan Bakan Koca, hastalığın Türkiye açısından bir endemi ya da küresel anlamda bir pandemi riski taşımadığını aktardı.

Koronavirüs için ise hatırlatma dozlarının önemine işaret ederek aşı çağrısı yapan Sağlık Bakanı Koca, hatırlatma dozları konusunda vatandaşları uyardı. Covid’in ise ilk varyantlarının daha güçlü ve hasar verici olduğunu belirten Bakan Koca, Omicron’un hafif seyrettiğini belirtti.
Ayrıca sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik yeni bir yönetmelik hazırladıklarını söyleyen Koca, yönetmeliğin 15 Ağustos’ta devreye gireceğini belirtti.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler