Ukrayna’dan son durum! Zelenski emir verdi, Rusya akıbetlerini açıkladı – Tgrthaber

Ağustos 30, 2022 0 Yazar: admin

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırış 6 ayı geçerken Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski’nin işaret ettiği saldırı başladı. Ukrayna birlikleri Herson yönüne doğru karşı saldırıya başladı. Ukrayna ordusu, işgal altındaki Herson bölgesindeki Rusya’nın ilk savunma hattını kırdığını açıkladı. Çatışmalar güney bölgelerinde yoğunlaşırken Rusya’dan flaş bir iddia geldi. 
Londra merkezli Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü’nden Franz-Stefan Gady, başarılı ilerlemeler sağlamak için Ukrayna kuvvetlerinin her biri yaklaşık 4 bin kişilik yarım düzine yeni mekanize ve tank tugayına ihtiyaç duyacağını duyurmuştu. The Telegraph’taki habere göre, bunlar olmadan bir saldırı başlatmak, sürdürülemez kayıplara neden olabilir ve Ukrayna’nın en deneyimli askerini kaybetmesine neden olabilir.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Herson yönüne başlatılan saldırıdan sadece birkaç saat sonra Kırım’ı geri alma sözü verdi. Çünkü bu kentin alınması Zelenski’nin işaret ettiği Kırım yolunun da açılmasını da sağlayacak.
Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna ordusunun, Herson ve Mıkolayiv bölgelerindeki saldırı girişimlerinin başarısız olduğunu duyurdu. Ayrıca Bakanlık taarruzlar sırasında Ukrayna ordusunun ağır kayıplar verdiğini şöyle açıkladı:  “Çatışmalar sırasında 26 Ukrayna tankı, 23 piyade savaş aracı, 9 diğer zırhlı savaş aracı imha edildi. Ayrıca 2 Su-25 Saldırı uçağı düşürüldü. Düşmanın insan gücündeki kayıpları 560’tan fazla askeri personele ulaştı” ifadeleri kullanılarak, “Düşmanın saldırı girişimi sefil bir şekilde başarısız oldu.”
 
 

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler