Ünlülerin tercihi badem göz estetiğine ilgi artıyor! Etkili bakışlar, badem göz ameliyatıyla artık mümkün – Tgrthaber

Ağustos 18, 2022 0 Yazar: admin

Bazı ünlü modeller sayesinde moda olan badem şeklinde kalkık gözler, günümüzde yalnızca ünlüler tarafından değil, görüntüsüne önem veren tüm kadınlar ve erkekler tarafından tercih ediliyor. Peki badem gözlere sahip olmak için nasıl bir prosedür uygulanıyor? Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yavuz Özsular konuyla ilgili detaylı bilgi veriyor.
Op. Dr. Yavuz Özsular, badem göz ameliyatında göz kapakları ve çevresinde oluşan sarkmaların giderildiğini ayrıca gözlere daha çekik bir görünüm kazandırıldığını belirtiyor. Bu sayede bakışların daha etkili hale geldiğini ve gözlerin daha güzel göründüğünü söyleyen Özsular, hastanın durumuna göre ameliyatın genel ya da lokal anestezi olarak yapılabildiğini bildiriyor.

Op. Dr. Yavuz Özsular, badem göz ameliyatıyla ilgili şu ifadelere yer veriyor: “Badem göz estetiğinde dış göz kenarları daha yukarı taşınması için gözün lateral kantal tendonu ya yukarıya doğru dikişlerle alınır ya da kesilip yukarıda yeni yerine adapte edilir. Yapılan bu uygulamalarla gözler daha yatay düzlemde ve çekici görünür. Ameliyat göz laterali kesişim noktasında 1 cm’lik kesi ile açık olarak yapılabileceği gibi alt veya üst göz kapak blefaroplastisi ile kombine olarak da yapılabilir. Ayrıca endoskopik yöntem de tercih edilebilir”


Dr. Özsular, badem göz estetiğinin yüze daha genç bir ifade kazandırdığını, operasyonun ortalama 1 saat sürdüğünü ve aynı gün taburcu olunabildiğini belirtiyor. Ameliyatlı bölgede 1-2 gün ağrılar olabileceğini söyleyen Özsular, 1 hafta içinde tam iyileşmenin sağlandığını belirtiyor. 

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler