Uzmanından en faydalı zehir: Bel ağrısını bıçak gibi kesiyor, boyun fıtığına deva oluyor, iltihabı kurutuyor – Tgrthaber

Eylül 23, 2022 0 Yazar: admin

Eski çağlardan beri alternatif tıp ürünü olarak kullanılan arı zehri, eski Mısır ve Çin uygarlıklarında da tedavi amaçlı kullandı. Bununla ilgili çeşitli kaynaklarda arı zehrinin hastalıklara karşı şifa olduğuna dair bilgiler yer alıyor. Geçmiş dönemde arı zehrinin kullanım alanı ise daha çok romatizma, eklem ve cilt hastalıklarının tedavisinde doğal ilaç olarak kullanılmasıydı. Günümüzde arı zehrinin daha çok hastalığa karşı etkili olduğunu söyleyen uzmanlar, çeşitli ağrılara, boyun fıtığına iyi geldiğini ve iltihap kurutucu etkisinin olduğunu belirtiyor.
Diğer adı ile apitoksin olan bal arısı zehri, arının ürettiği protein ve peptid ağırlıklı bir dış salgı ürünü. Apitoksin zengin kimyasal içeriği sebeniyle kozmetik ve sağlık alanında özellikle apiterapide oldukça yaygın kullanılıyor.
Arı zehrinin içinde bulunan melitin maddesi, bozulmuş hücrelerin hızla yenilenmesini sağlıyor. Uzmanlar, melitin maddesindeki nano parçacıkların özellikle HIV virüsünün hasarını azalttığını söylüyor. İşte arı zehrinin sayısız faydalarından bazıları….
Arı zehri hücre yenilenmesine katkıda bulunuyor ve hastalıklara karşı bağışıklık sisteminin dayanıklı olmasını sağlıyor.
HIV olarak bilinen ve AİDS hastalığına yol açan virüslerden vücudu koruyor.

Arı zehri iltihaplı bölgelerin çabuk bir şekilde iyileşmesine sağlıyor.
Arı zehrinin en önemli faydalarından olan romatizma hastalığını önlüyor.
Kalp damar hastalıklarına, sinirsel bölgelerdeki yaralanmalarında takviye görevi görüyor ve hızlı iyileşme sağlıyor.
Bel ağrısı ve boyun fıtığı üzerinde etkili bir iyileşme sağlıyor.
Eklem hastalıklarında da olumlu etkiler gösteriyor.

source