Vitamin enjeksiyonu nedir? – Hürriyet

Temmuz 31, 2022 0 Yazar: admin

Paylaş
Vitamin enjeksiyonları ciltte kaybolan gençliği, ışıltıyı ve gerginliği yerine koymak için kullanılır. Birden çok kez kullanılabilen vitamin enjeksiyonları sırasında seans sayısı kişinin cildine ve sorunun derinliğine göre değişir. Lokal anestezi veya bölgeyi uyuşturan ilaçlar vitamin enjeksiyonları için kullanılabilir ve kişiye özel tedavi seçeneği olarak da düşünülebilir.

Vitamin enjeksiyonları 8 hafta üst üste, haftada bir ciltte düzenli olarak verilirse etkisi en üst düzeyde olur ve ilk uygulamadan sonra bile etkisini görmek kolaydır. Uygulama sonrasında kişi vakit kaybı yaşamadan hemen günlük hayatına devam eder.

Vitamin enjeksiyonunun faydaları

Vitamin enjeksiyonlarının amacı cildin kaybettiği tonunu ve canlılığını geri kazandırmaktır. Genellikle sigara ve alkol kullananlar, stresli bir çalışma programı nedeniyle cilt bakımı yetersiz olanlar, cildi güneşe ve güneş odalarına maruz kalanlar için ayrılmıştır. Bu, her yaş ve cilt için uygun bir programdır. Vitamin enjeksiyonları için en yaygın yerler yanaklar, alın, göz çevresi, çene, boyun ve omuzlardır. Kullanımdan sonra cildin kaybettiği gerginlik ve canlılık geri kazanılır, daha parlak görünür. Yaşlanma karşıtı etkiler göstererek uzun süreli istenen etkileri sağlar. Cilt yapısının yaşlanma etkilerini azaltır ve cildin yüzey tabakasının yenilenmesini sağlar.

Yaşla birlikte azalmaya başlayan kollajen ve hyalüronik asit seviyelerini dengeleyerek cildin daha genç görünmesini sağlar. Enjeksiyonda bulunan vitaminler sayesinde cilt gerekli tüm besinleri alır, gençleşir ve aynı zamanda nemlendirme yoluyla daha parlak bir görünüme kavuşur.
Paylaş
Türkiye’den ve Dünya’dan son dakika haberleri, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi http://hurriyet.com.tr ;Hurriyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

source