Vücut Çatlakları İçin Öneriler

Vücut Çatlakları İçin Öneriler

Kasım 3, 2020 0 Yazar: admin

Öncelikli olarak çatlakların nedeni bilinmeli ve buna uygun önlemler alınmalıdır. Çatlak tedavisi uzun solukludur vücudunuzda var olan çatlaklar için aşağıda yer alan önerileri deneyebilirsiniz.

Çatlaklar için Önerileri

  1. Vücudunuza zeytinyağı, badem yağı karıştırarak masaj yapın. Bu karışım dokuyu harekete geçirerek çatlakları tedavi ederi.
  2. Spor yapmayı ihmal etmeyin. Spor yaparak yağlanmayı azaltabilir hem de çatlak ve selülit oluşumundan kurtulabilirsiniz.
  3. Hamile olan kişilerde çatlak görülme olasılığı daha yüksektir. Bunun için doktorunuzun önerdiği kiloda kalmaya özen gösterin.
  4. Çatlakların genetik ile ilgisi olmadığı doğrudur. Fakat kalıtsal kiloların genetikle ilgisi vardır. Bu nedenle kilonuza dikkat ederek A, C ve E vitaminleri bakımından zengin olan besinler tüketmeye özen gösterin.
  5. Derinin esnekliğini artırmak için su içmeyi ihmal etmeyin. Derinin daha esnek hale gelmesi için vücudun su ihtiyacı giderilmelidir. Yağ toplayan bölgelere savaş açabilmek için nemli bir deriye sahip olmalısınız.
  6. Çatlaklar için deriyi dışarıdan nemlendirmek üzere aloe vera ve kakao yağı kullanarak pürüzsüz hale getirebilirsiniz. Su ile içten nemlendirme sağlarken sayılan yağlar ile birlikte dıştan da destek verilmelidir.
  7. Çatlakların ilerlemesini engellemek amacı ile sık sık kilo alıp vermeyin. Sabit kilonuzu aylar boyunca korumaya çalışın. Aksi takdirde çatlakların rengi daha fazla belirginleşecektir.
  8. Mikrodermabrazyon ve fraksiyonel lazer gibi uygulamalar ile çatlakların görüntüsünü hafifletebilirsiniz. Çatlakların hiçbir zaman %100 yok olacağını düşünmeyin.
  9. Duştan sonra gerilen cilt neme ihtiyaç duyar, duştan sonra vücudunuzu mutlaka nemlendirin.  Sadece çatlayan bölgelere değil vücudunuzun her noktasına nemlendirici sürün.

Yukarıda yer alan önerilerle birlikte daha önce yazmış olduğumuz Çatlaklar için bitkisel çözümler konumuzdaki tarifleri uygulayabilirsiniz.

Linkler