Vücut Sağlığı ile İlgili Doğru Sanılıp Kulaktan Kulağa Aktarılan Ama Aslında Şehir Efsanesi Olan Bilgiler – Onedio

Eylül 3, 2022 0 Yazar: admin

Bilimsel araştırmalar güne başlarken bakım yapmamız gerektiği konusunda çok keskin, fakat bakımla ilgili kendimizi geliştirirken öğrendiğimiz bilgilerin fikir ve hurafelerden değil bilimsel araştırmalardan geldiğinden emin olmalıyız.
Bizde size vücut sağlığı ve bakımıyla ilgili yanlış bilinen 11 gerçeği sıraladık. Gelin birlikte bakalım!
Parmak çıtlattığımızda duyduğumuz ses gevşeme ya da çeşitli sebeplerden geliyor olabilir. Sık sık parmaklarımızı çatlatmak ellerimize zarar verebilir veya yaraların oluşumuna sebep olabilir fakat artrit hastalığına yol açtığı yanlış bir bilgi! Bilim insanları parmak çıtlatmanın artrit hastalığına yol açmadığı konusunda hemfikir. Yani bu bir şehir hikayesi!
Gece geç saatlerde yemek yemenin kilo alımına sebep olabileceği doğru özellikle akşam yemeğinden sonra fazladan bir öğün daha yiyorsanız, fakat eğer öğünlerinizi atladıysanız ve gece telafi etmek için yiyorsanız bu kilo alımına sebep olmaz aksine aç yatmanızdan daha sağlıklı!
Bilim insanları kilo alıp verme konularında ne zaman yediğinizden çok ne kadar yediğinizin daha önemli olduğunu vurguluyor.
Hepimiz biliyoruz ki söz konusu temiz bir cilt ise çikolata herkesin ‘sakın!’ diyeceği bir tatlıdır çünkü çikolata genel olarak cildi yağlandırma ve sivilce oluşumundan sorumlu tutulur. Bu yüzden cildine dikkat eden insanlar genel olarak çikolatadan uzak durur. Ancak bu da şehir efsanesi diyebileceğimiz bilgilerden çünkü çikolatanın sivilce yaptığı ya da cildi yağlandırdığı konusunda hiç bir bilimsel kanıt yok!
Hepimizin ortak olarak kaçındığı bir yol var, tüylerimizi tıraş etmek! Tıraş etmenin tüyleri daha kalın, sert ve yoğun çıkardığına inanıyoruz fakat bu doğru değil! Tıraş olmak aslında tüylerden kurtulmak için kötü bir yol değil. Tüyler tıraşla alındıktan sonra daha koyu gözükebilir ama bunun asıl nedeni güneş vs gibi ışınları görmemesidir…
Bütün reklamlarda mankenlerin veya modellerin dişlerini hep parlak bembeyaz görürüz. Bu yüzden de çoğumuz dişlerimizi beyazlatmak için hevesleniriz, fakat aslında tam tersi!
Dişlerdeki sarılık aslında dişlerin iç tabakasını koruyan dentin ismi verilen bir maddeden kaynaklanır ve bu da dişlerimizin sağlıklı olduğu anlamına gelir.
Bu tamamen yanlış bir bilgi değil çünkü biz yaşlandıkça oluşan kırışıklıklarımız gülme eyleminde daha çok kendilerini gösteriyor ancak kırışıklıkların ana sebebi zararlı güneş ışınları ve kollajen kaybı diyebiliriz.
Yoganın kas germe ve nefes egzersizleri için mükemmel bir çözüm olduğunu biliyoruz fakat astım veya bazı ağrı hastalıkları için bir çözüm değil. Yoga bazı durumlarda kronik ağrıyı geçirebilir ancak onu bir tedavi olarak görmek yanlış olur yogayı bir terapi gibi düşünebilirsiniz.
Yüksek topuklu ayakkabılar şıklığın önemli bir parçası!  Topuklu ayakkabıların ayak şişliğine neden olması bir şehir efsanesidir. Ayak şişliği, topuklu ayakkabı giymenin aksine artrit gibi genetik hastalıklardan kaynaklanıyor.
Detoks diyetleri çeşitli vitaminler vs gibi son dönemlerde popüler olan bazı diyet şekilleri aklınızı karıştırmasın. Vücudumuz böyle diyetlere veya temizlemeye ihtiyaç duymaz çünkü zaten karaciğerimiz yediğimiz her şeyi süzer. Ayrıca böyle diyetlere bir uzman gözetimi olmadan başvurmak veya bu detoks diyetlerini yapmak karaciğerinize ve midenize zarar verebilir!
Horlamak aslında düşünüldüğü kadar normal değildir. Horlamanızın zamanla fazlalaşması tıkalı burun yolları, uyku apnesi ya da aşırı yorgunluk gibi bazı sağlık sorunlarının habercisi olabilir!
Parmak izlerinin kişisel ve tek olduğu genel olarak bilinen bir şeydir hatta filmlerde ve dizilerde de parmak izlerinden bulunan bir çok şahıs izliyoruz, fakat bu da o kadar doğru değildir. Parmak izlerimiz bazen birbirine çok benzer bir şekilde olabiliyor bu da ayırt etmeyi zorlaştırıyor.
Peki siz vücudunuzu ne kadar iyi tanıyorsunuz? Sizin bunlara eklemek istedikleriniz var mı? Yorumlara bekleniyorsunuz!
Dünyanın birçok bölgesinde, çok sayıda insan vegan beslenmeyi geçmeyi seçiyor, insanla…
Fizik tedavi doktoru doktor Alicia Jeffrey-Thoma…
Tesla her gece sadece 2 saat uyudu. Leonardo da …

source