Yağ Bezelerine Bitkisel Çözüm

Haziran 15, 2022 0 Yazar: admin

YAĞ BEZELERİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM

Yağ bezeleri genellikle cilt üzerinde oluşan ve sivilceye benzeyen cilt sorunlarındandır. Yağ bezelerinin bazıları zararsız olduğu gibi kimi yağ bezelerinin de dokunulmadan uzman bir doktora gösterilmesi gerekir. Ayrıca zararsız Yağ bezlerine bitkisel çözüm uygulayarak kurtulmak mümkündür.

Yağ Bezelerine Bitkisel Çözüm

  • 2 bardak su
  • 2 yemek kaşığı ıhlamur

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Malzemelerdeki su miktarının içine ıhlamur ilave edilir ve 20 dakika süreyle kaynatılır. Ilık hale gelen karışım tülbentle süzüldükten sonra bir havlu bu suya batırılır ve ardından havlu yağ bezesi üzerine kompres halinde uygulanır. Yağ bezesi problemi geçene dek 2 günde bir düzenli olarak uygulanır.

Yağ Bezelerine Bitkisel Çözüm (2)

  • 6 bardak su
  • 1 avuç papatya (kuru)

Hazırlanışı ve Uygulanışı:  : Suyun içine papatya kurusunu atın. 10 dakika süreyle ocakta kaynatın. İnce bir tülbent yardımıyla kaynayan karışımı ılık haldeyken süzün. Ilık hale gelen karışıma havluyu batırın ve yüzünüzde yer alan yağ bezesinin üstüne koyun, havlu soğuyunca aynı işlemi yeniden tekrar edin. İşlemden sonra cildinizi temiz pamukla silin. yağ bezesi cilt sorunundan kurtulmak için bu kompresi her gün uygulayabilirsiniz.

Yağ Bezesi Problemi için Öneriler

  1. Anti bakteriyel özellikli bir sabunla yağ bezesinin çevresini temizleyerek yayılmasını önleyin
  2. Yağ bezesini sivri veya kesici bir aletle sıkmayın.
  3. Yukarıda yazan bitkisel çözümlerin dışında gün içerisinde 2 kez sıcak suyla ıslatılan bir havluyu yağ bezesinin üzerinde soğuyana kadar bekletin.
  4. Güneşten uzak durun ve yağlı kozmetik ürünler kullanmayın.
  5. Temizlik ve hijyene özen göstermek yağ bezesinin geçmesinde etkilidir.
  6. Yağ bezesinden kurtulmanın en kısa ve kesin yolu ufak cerrahi operasyonlardır bu yüzden geçmeyen yağ bezeleri için doktora görünün.

Yağ bezeleri genellikle ağrıya sebep olmaz, fakat dış görünüşü kötü göstermesi veya daha büyük hastalıkların habercisi olabilme durumundan dolayı doktora danışmanızda fayda var.

Linkler