Yağlı cildi kontrol altına alan doğal maskeler – Posta

Ekim 10, 2022 0 Yazar: admin

Yağlı ciltlerin sebum üretimini kontrol altına almak çok zor olabilir. Aşırı yağlı ciltlerde gözenekler çok kolay tıkanır.
Gözenekler tıkanınca sivilce, akne ve siyah nokta gibi cilt problemleri meydana gelir. Cildin serum kontrolünü sağlamak için doğal maskeleri cilt bakım rutinine ekleyebilirsiniz. Cildi temizleyen ve aşırı yağlanmayı önleyen bu doğal maskeler sayesinde kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz.
CİLT NEDEN YAĞLANIR?
Yağlı ciltlerin bakımı diğer cilt tiplerine göre çok daha zordur. Sürekli yağ dengesini kontrol altına almaya çalışmak yorabilir. Peki, cilt neden yağlanır? Cilt yağlanması, yanlış beslenme düzeni, genetik, hormonal değişimler, stres gibi birçok nedenden kaynaklanabilir. Tüm bu durumlar, dönemsel olarak karşılaşılan cilt yağlanmasına neden olur. Cilt yağlanması, bölgesel olarak görülebilen bir sorun veya tüm yüzde karşılaşılan bir problem olabilir.
Yağlı ciltler için en popüler doğal maskelerden biri kil maskesidir. Kil maskesi cildin yağ üretimini kontrol altına alır.
Gözeneklerin tıkanmasını engeller. Gözenekleri derinlemesine temizleyerek sıkılaştırır. Sivilceleri ve akneleri kurutur. Haftada 1 ya da 2 kez düzenli yapacağınız kil maskesi ile bebek gibi bir cildiniz olabilir.
Yağlı ciltler için kil maskesi için;
Doğal karbonat maskesi ciltteki fazla yağı alır. Cildin pürüzsüz ve aydınlık olmasını sağlar.
Cildin yağ dengesini kontrol altına alırken cildin doğal nem dengesini de korur. Cildi kurutmadan temizler. Gözenekleri sıkılaştırarak cilt problemlerini engeller. Karbonat maskesini haftada 1 ya da 2 kez yaparak cilt bakım rutinine dahil edebilirsiniz.
Yağlı ciltler için karbonat maskesi;
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler