Yarışmanın ödülü duyanları çileden çıkardı: Biz nasıl bu hale geldik – Tgrthaber

Eylül 10, 2022 0 Yazar: admin

Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgal girişimine başlamasıyla Avrupa ve ABD yaptırımlarını sıraladı. Rusya da bu yaptırımlara gaz hamlesiyle cevap verdi ve dünyada büyük bir enerji krizi baş gösterdi. Avrupa’ya ilk olarak kısmi gaz sağlayan Rusya, vanaları tamamen kapattı üstelik herhangi bir süre de belirtmedi. Rusya’nın son gaz hamlesi Avrupa’da kışın zor geçeceğini gözler önüne serdi.
Hayat pahalılığı ve enerji krizinin baş gösterdiği İngiltere’de de halk bir yarışma programının ödülünü duyunca isyan etti. ‘Spin to win’ isimli yarışmada, telefonla bağlanan yarışmacılara verilen ödüllerden biri de ”4 ay süreyle elektrik faturalarını ödeme” sözü oldu. Programın sunucusu Phillip Schofield, geçtiğimiz günlerde yayımlanan bölümde, ”Bu hafta her zamanki para ödülünün yanında bir de 4 aylık elektrik faturanızı ödemenize yetecek fazladan bir para ödülümüz var” dedi. Programın bir diğer sunucusu ise faturaları ödeme ödülü için ‘‘Vay canına, bu şu anda gerçekten de çok önemli” dedi.


Ödülü kazanan yarışmacı, ocak ayına kadar elektrik faturalarını düşünmeyecek olmanın kendisini çok rahatlattığını, son zamanlarda faturalarını ödemekte bir hayli zorlandığını belirtti.
Yarışmanın fatura ödülü ülkede tartışmalara neden oldu. Birçok kişi, bu tarz bir ödülün İngiltere’nin zayıflığına işaret ettiğini belirtti. Bazı İngiliz vatandaşları ise ”Biz bu duruma nasıl geldik” diyerek isyanlarını dile getirdi.

source