Yaşlanma belirtileri ile savaşıyor! İnce çizgileri yok ediyor – Posta

Kasım 23, 2022 0 Yazar: admin

Avokado yağı cilt bakımında en çok tercih edilen doğal yağlardan biri. Genellikle kuru ciltler üzerindeki etkisi ile popüler olan avokado yağı, düzenli kullanıldığında erken yaşlanma belirtileri ile savaşıyor. Cildi nemlendirerek kısa sürede onarıyor.
Avokado yağının cilt üzerinde sayısız faydası bulunur. Avokado yağı hakkında merak ettiğiniz tüm detayları sizler için derledik.
AVOKADO YAĞI HÜCRELERİ YENİLER
Avokado yağının cilt üzerinde muhteşem faydaları vardır. Cildinizde biriken ölü hücreler cildin olduğundan daha yaşlı görünmesine sebep olur.
Cildi ölü hücrelerden arındırmak ve gözeneklerin nefes almasını sağlamak gerekir. Avokado yağı ile hücre yenilenmesine destek olarak cildinizi tazeleyebilirsiniz.
AVOKADO YAĞININ CİLT ÜZERİNDEKİ FAYDALARI ŞÖYLE;
Avokado yağını düzenli kullanarak her zaman 20’li yaşlarda sahip olduğunuz genç cildinize kavuşabilirsiniz.
Avokado yağı A, B3, C, D ve E vitamini içerir ve cildi korur. Aynı zamanda cildi beslediği için cildinizin daha kolay yenilenmesine yardımcı olur.
Avokado yağı cilt için adeta bir nem kaynağıdır. Nem depolayan özelliği ile cildi korur ve erken yaşlanma belirtilerini önler. İnce çizgileri doldurur, kırışıklıkların açılmasını sağlar.
Yaşla birlikte ciltte oluşan koyu lekelerin görünümünü hafifletir. Kırışıklıklardan korunmak, cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlamak için bu yağı maske yapımında kullanabilirsiniz.
Aynaya her baktığınızda cildinizde ya da göz çevrenizde ince çizgileri görüyorsanız endişelenmeyin. Cildi olduğundan yaşlı gösteren bu ince çizgilere avokado yağı ile dolgunluk kazandırabilirsiniz.
NOT: Hassas bir cildiniz varsa avokado yağını kullanmadan önce bileğinizde küçük bir test yapın. Kızarıklık ve kaşıntı gibi reaksiyonlar gösterirseniz avokado yağını kullanmayın.
Avokado yağının cilt tarafından emilimi oldukça kolaydır. Bu sayede çok rahat bir şekilde cildinize sürebilirsiniz.
Avokado yağını düzenli kullanmanız kadar doğru kullanmanız da büyük önem taşıyor.
Avokado yağını tek başına kullanabileceğiniz gibi diğer doğal yağlarla karıştırarak da uygulayabilirsiniz.
Avokado yağını cildinize masaj yaparak uygulamanız önerilir. Göz altı morlukları için ise göz altı kremi gibi sürülmesi yeterli olur.
Avokado yağı cilt lekeleri için kullanılacaksa eğer yatmadan önce cilde sürülüp, sabah uyanınca temizlenebilir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler