Yaşlanma karşıtı cildinize ylang ylang bakımı – Posta

Temmuz 28, 2022 0 Yazar: admin

Ylang Ylang esansiyel yağı güçlü antibakteriyel özellikleri onu çok etkili bir cilt temizleyicisi yapar. Aynı zamanda epidermisin yenilenme sürecini hızlandıran iyileştirici bir güç merkezi görevi görür.
Cildinizde dengeli sebum üretimi düzenlemeye yardımcı olmak için harikalar yaratır.
Cildiniz ister kuru ister yağlı olsun, Ylang Ylang yağı, yağ bezlerinizin ürettiği yağ miktarını düzeltmeye yardımcı olarak cildinizin tam olarak doğru miktarda neme sahip olmasını sağlar.
Ylang ylang özleri cilt üzerinde şu etkilere sahiptir.
Güçlü antioksidan özellikleriyle Ylang Ylang yağı, erken yaşlanmadan sorumlu olan serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olabilir.
Ylang Ylang Esansiyel Yağı, buhar damıtma yoluyla üretilir. Çiçeklerin ne kadar süre damıtıldığına bağlı olarak birçok farklı kalitede yağ üretilir. Bu nedenle cildiniz için bir ylang ylang esansiyel yağı edinmeden önce kalitesinden emin olmak yüksek etkili yaşlanma karşıtı etkilerini almanın tek yoludur. 
Genel olarak kozmetik veya topikal olarak kullanılan Ylang Ylang Esansiyel Yağının cilt ve saçtaki yağ üretimini dengelediği ve düzenlediği bilinmektedir, aynı zamanda iltihap ve tahrişi de yatıştırır. 
Dolaşımı artırır, yeni cilt ve saçların büyümesini teşvik eder, hidrasyona, koşullara katkıda bulunur ve bunları korur ve enfeksiyonları önler.
Ylang ylang yağının birçok faydasından biri, linalool adı verilen mantar önleyici bir bileşik içermesidir. Ek olarak, ylang ylang esansiyel yağı, özellikle kekik yağı ile kombine edildiğinde mikrobiyal enfeksiyonlar üzerinde çalışarak sağlığa daha fazla fayda sağlar.
Ylang ylang yağının, yaraları daha hızlı iyileştirmeye yardımcı olan doku yeniden şekillendirme özellikleri içerdiği bilinmektedir.
Akneyi temizlemeye yardımcı olan ve cildi daha temiz hale getirmeye çalışan antifungal özelliklere sahiptir. Ayrıca cildi nemlendirdiği ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Nemlendirici özellikleri de onu harika bir yaşlanma karşıtı ajan yapar. İnce çizgiler ve kırışıklıklar üzerinde iyi çalışır. Ylang ylang yağı, fazla sebumu emmede de iyidir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source