Yaşlanma karşıtı doğal maskeler nelerdir? Cildi gençleştiren doğal maskeler nelerdir? – Cilt Bakımı – Posta

Ekim 13, 2022 0 Yazar: admin

Cildin erken yaşlanmasını önlemek için piyasa çok fazla ürün bulunur. Ancak bu ürünlere bütçe ayırmak ve çok fazla paralar harcamak istemiyorsanız mutfağınızda bulunan malzemelerle cildinizi gençleştirebilirsiniz. Kırışıklık karşıtı bu doğal maskelere bir şans vererek her zaman kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz.
1- YAŞLANMA KARŞITI MAYA MASKESİ
Maya maskesi ile sarkmış cildinizi kısa sürede sıkılaştırıp, toparlanmasını sağlayabilirsiniz.
Cildin erken yaşanmasını önleyen maya maskesi, gözenekleri de sıkılaştırır. Ciltte akne, siyah nokta ve sivilce oluşumunu engeller. Mermer gibi bir cilde sahip olmanıza destek olur.
Maya maskesini hazırlamak için;
Cilt hücrelerini yenilemek ve cildi ölü derilerden arındırmak istiyorsanız E vitamini tam size göre.
E vitamini cildi yeniler ve tazeler. Cildi onarıcı özelliği sayesinde cilt kusurlarını giderir.
Özellikle ince çizgilerden şikayetçiyseniz E vitamini maskesine bir şans verebilirsiniz. E vitamini cilde dolgunluk kazandırıyor ve tüm kırışıklıkları açıyor.
E vitamini maskesini hazırlamak için;
Zeytinyağı cildin kaybettiği ve ihtiyacı olan nemini kısa sürede geri kazandırır. Cilde adeta nem depolar. Bu özelliği sayesinde cilt bariyerini güçlendirir. Cildin dış etkenlere karşı daha güçlü olmasına sağlar.
Zeytinyağı maskesi, cildin erken kırışmasını engeller. Ciltte meydana gelen koyu lekelerin görünümünü hafifletir.
Zeytinyağı maskesini hazırlamak için;
Muz maskesi cildi besler ve onarır. Cilt kusurlarını gidermenize yardımcı olur. Muz maskesi hücre yenilenmesini destekleyerek cildin erken kırışmasını engeller.
Kırışıklık ve ince çizgilerle sonuna kadar savaşır. Cildin sarkmasını önler ve sıkılaşmasına destek olur. Muz maskesi bu özellikleri sayesinde yaşlanma karşıtı doğal maskeler arasında yer alır.
Muz maskesini hazırlamak için;
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler