Yaşlanmayan bir cilt için en iyi sebzeler – Posta

Eylül 16, 2022 0 Yazar: admin

Antioksidan açısından zengin meyve ve sebzeler, yağlı balık ve kuruyemişlerden elde edilen sağlıklı yağlar ve yeterli hidrasyon dahil olmak üzere çeşitli ve dengeli bir diyet yiyerek cilt bariyerinize destek olabilirsiniz. 
Sebzeler, cildi serbest radikallerin neden olduğu hücresel hasardan korumaya yardımcı olan güçlü antioksidanlar içerir. Bu serbest radikaller sigara , kirlilik ve güneş ışığının etkisiyle tetiklenebilir. 
Havuç, tatlı patates ve balkabağı gibi turuncu sebzelerde bulunan beta-karoten ve lahana, papaya ve ıspanakta bulunan lutein, normal cilt hücresi gelişimi ve sağlıklı cilt tonu için önemlidir.
İşte yaşlanma karşıtı sebzeler
Cilt söz konusu olduğunda ıspanak çok popüler bir şey içeriyor. O da A vitamini formu olan retinol. Yaşlanma karşıtı güçlü etkilerinin yanı sıra Ispanak süper nemlendiricidir ve tüm vücudu oksijenlendirmeye ve yenilemeye yardımcı olan antioksidanlarla doludur.
C ve K vitaminleri ile dolu olan brokoli, aynı zamanda bir lif ve lutein deposudur. Brokoli, cilt onarımına yardımcı olan ve sağlıklı bir cilt ile sonuçlanan glukofafanin adı verilen bir madde içerir. Böylece brokoli yemek cildinizi daha hızlı yeniler ve cildinize güzel bir doğal ışıltı verir.
Tatlı patatesin turuncu rengi, A vitaminine dönüştürülen beta-karoten adı verilen bir antioksidandan gelir .A vitamini, cilt elastikiyetini geri kazanmaya yardımcı olabilir, cilt hücrelerinin yenilenmesini teşvik eder ve nihayetinde yumuşak, genç görünen bir cilde katkıda bulunabilir.
Diğer turpgillerden sebzeler gibi, lahana da östrojen baskınlığını düzeltmeye yardımcı olan Indol-3-karbinol açısından zengindir ve güçlü yaşlanma karşıtı faydaları vardır. İçeriğindeki D vitamini ile A vitamini cilt hücrelerinin zarar görmesini engeller ve zararlı güneş ışınlarından bizi korur.
 
Serbest radikallerle (sağlıklı hücrelere zarar verebilen ve bağışıklık sisteminizi baskılayabilen moleküller veya iyonlar) savaşabilen bir antioksidan olan likopen bakımından zengin domates, yaşlanma karşıtı etkili sebzelerden biridir. 
Patlıcan içerisindeki nasunin onu güçlü bir yaşlanma karşıtı sebze haline getiriyor. Nasunin sorunlu hücrelerin yayılmasını engeller ve hücreleri korur. 
Bağışıklığı güçlendiren bu süperstar, yeşil emsaline göre mikrop ve bakterilerle savaşan beyaz kan hücrelerinin üretimini tetikleyen yaklaşık yüzde 60 daha fazla C vitamini içerir.
Brüksel lahanasında bulunan kükürt bileşikleri, tümör büyümesini destekleyen enzimleri bloke ederek bu genlere yardımcı olabilir.
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler