Yaz aylarında cildi korumak için ne yapmalı? Yazın en hızlı cilt bakımı – Yasemin

Temmuz 16, 2022 0 Yazar: admin

Yaz aylarında güneş ışınları, aşırı terleme ve makyajla beraber cilt olduğundan fazla bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Her mevsim geçişinde olduğu gibi yaz aylarında kullandığınız bakım ürünlerini değiştirmelisiniz. Bu yazımızda yaz aylarında cildi korumak ve cilt bakımı nasıl yapılır hakkında bilgi veriyoruz.
Kış aylarında cildinizi soğuktan, rüzgardan, çatlaklardan korumak gerekirken yaz aylarında da cildinizi güneşten, aşırı kuruluktan, lekelenmelerden ve oluşabilecek benzer problemlerden korumanız gerekir. Yaz mevsimi, cildinizin kalitesini değiştirebilir; bu yüzden parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için çok daha dikkatli olmalısınız. Yaz sezonunda gelen sıcak iklimle birlikte cilt bakım rutininizin de yenilenmeye ihtiyacı var. Değiştirmeniz gereken ürünler, tekrar gözden geçirmeniz gereken adımlar ve daha çok önem vermeniz gereken uygulamalar için bir rehber hazırladık. 
İLİŞKİLİ HABERSaç neden yağlanır? Yazın saç yağlanmasını önleyen yöntemler

Cildinizi temizleyin, güneş kremi ve biriken kirlerden arındırın.


Yazın sıcak havanın da etkisiyle bakterilerin çoğalması ve oluşması çok daha kolay. Bu nedenle öncelikle gün içinde terledikten sonra cildinize yapışan toz vb. maddelerden kurtulmak için gün sonunda mutlaka bir temizleyici kullanarak cildinizi temizleyin, güneş kremi ve biriken kirlerden arındırın.
İLİŞKİLİ HABEREvde güneş kremi nasıl yapılır? En pratik ve etkili güneş kremi yapımı

C vitamini, cildinizdeki leke görünümünü azaltır. Cildin daha nemli ve aydınlık görünmesini sağlar.


C vitamini serumu cildinizi nemlendiren ve cildi hasardan koruyan güçlü bir antioksidan görevi görür. C vitamini, cildinizdeki leke görünümünü azaltır. Cildin daha nemli ve aydınlık görünmesini sağlar. Bu sebeple sıcak havalarda cilt bakımı yaparken özellikle C vitamini kullanılması önerilir. 

Cildinizin yanmasına asla izin vermeyin. Çünkü kırışıklığa sebep oluyor


Güneşe maruz kalmanın yanı sıra cildin güneşe uzun süre maruz kalması çeşitli yanıklara sebep olabilir. Bu da ciltte ciddi hasarlar bırakır. Bu yüzden şapka, güneş gözlüğü gibi aksesuarları yanınızdan eksik etmeyin.
YAZ AYLARINDA ÜRÜN ALACAĞINIZ ZAMAN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER:
© 2022 Yasemin.com / Nokta Elektronik Medya A.Ş.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler