Yaz aylarında cildi korumak için yapılması gerekenler – Posta

Temmuz 18, 2022 0 Yazar: admin

Yazın sıcak havanın etkisiyle cildiniz çok fazla terler ve gözenekleriniz daha çok tıkabilir. Ayrıca güneş ışınlarının zararlı etkileri cildinizde lekelenmelere ve tahrişe sebep olabilir. Bu sebeple yaz aylarında cilt bakımına özen göstermeniz ve dikkat etmeniz gerekir. Peki, yaz aylarında cildi korumak için yapılması gerekenler nelerdir? İşte yanıtı…
1-CİLDİNİZİ YIKAMA ŞEKLİNİ DEĞİŞTİRİN
Genellikle kış ayların cildinizi besleyen bir temizlik yapmanız gerekirken yaz aylarında durum bundan daha farklı olur.
Yazın cildinizi yağ ve kirden arındırmak için derinlemesine temizlik yapmanız gerekir. Kuru cildiniz varsa köpürmeyen bir temizleyici kullanmayı deneyebilirsiniz. Yağlı bir cildiniz varsa sebum oranını dengede tutan bir temizleyici sizin için doğru bir seçim olabilir.
Makyaj yapmayı çok seviyor olabilirsiniz. Ancak yaz aylarında aşırı makyaj yapmak gözeneklerinizi tıkayabilir.
Tıkanmış gözenekler cildinizde akne, sivilce ve siyah nokta gibi birçok cilt probleminin oluşmasını tetikler. Tüm bunları önlemek için makyaj yapmayı azaltmalısınız. Özellikle yaz aylarında gözeneklerinizi tıkayan ağır fondötenlerden ve kapatıcılardan uzak durmalısınız. Böylelikle cildinizi yaz aylarında korumuş olursunuz.
Yaz aylarında cildinize daha sık peeling yapabilirsiniz. Peeling cildin daha parlak ve pürüzsüz olmasının anahtarıdır. Donuk ciltten kurtulmak ve ölü hücrelerden kurtulmak için yapılan peeling, cildinizin nefes almasını ve tıkanmış gözeneklerin açılmasını sağlar.
Peeling yaparken nazik ve hassas davranmaya özen göstermelisiniz. Hassas bir cilde sahipseniz cildinizi uzman birine emanet etmeniz önerilir.
Yaz aylarında hava sıcak olduğu için genellikle cildin neme ihtiyaç duymadığı düşünülür. Ancak bu doğru bir bilgi değildir.
Cildinizi senenin her zamanında nemlendirmeniz gerekir ancak yaz mevsimi nemlendiricinizi hafifletmeniz gereken bir zamandır.
Yaz aylarında daha yumuşak formülde olan su bazlı nemlendiricileri seçmeniz gerekir. Ayrıca bol su tüketerek cildin ihtiyacı olan nemini geri kazandırmanız gerekir.
Güneş kremini her mevsim uygulamanız gerekir. Ancak özellikle yaz mevsiminde asla güneş kremi sürmeden dışarı çıkmamalısınız. Güneş ışınlarının zararlı etkileri cildinizde lekelerin oluşmasına sebep olabilir.
Bu sebeple cildinizi güneşten mutlaka korumalısınız. Dışarı çıkmadan 25-30 dakika önce cildinize güneş kremi sürün. Gün içerisinde de güneş kreminizi tazeleyin. Böylece cildinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler