Yaz aylarında cilt bakımı yaparken dikkat! – Posta

Temmuz 14, 2022 0 Yazar: admin

Yağ bezlerinin aktivitesi, yaz aylarında sıcaklık ve sıcaklık arttıkça artar. Nem, yağlı cildi daha yağlı hale getirir ve kuru cilt daha pürüzlü ve pul pul olur. Isı, yağ, kir ve bakteri ciltte birikerek açık gözeneklere sebep olur. Bu durum sivilce izlerine, kırışıklıklara, cilt yaşlanmasına sebep olur. Bu sebeple özellikle yaz aylarında cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken kurallar var.
C VİTAMİNİ KULLANIMI
C vitamini serumu cildinizi nemlendiren ve cildi hasardan koruyan güçlü bir antioksidan görevi görür. C vitamini, cildinizdeki leke görünümünü azaltır. Cildin daha nemli ve aydınlık görünmesini sağlar. Bu sebeple sıcak havalarda cilt bakımı yaparken özellikle C vitamini kullanılması önerilir. Ancak C vitaminini cildi uygularken dikkatli olmalısınız. Özellikle güneş ışınlarından yaz aylarında çok fazla etkilenen ciltler için C vitamininden sonra mutlaka güneş kremi kullanılması önerilir. Hatta daha güvenli bir cilt bakım programı için C vitaminin gece yatarken kullanılması tavsiye edilir.
Sağlıklı ve parlak bir cilt için hem vücudumuzu susuz bırakmamalı hem de takviye olarak nemlendirici ürünlerden faydalanmalıyız. Bol su içmek vücudunuzun tüm toksinleri kandan ve sindirim sisteminden atmasına yardımcı olur. Bol su içmek ayrıca kaşıntı, akne ve diğer cilt rahatsızlıklarını önlemeye yardımcı olur. Cildinizi beslemeye yardımcı olan taze meyve sularını tüketin. Bunlara ek olarak günlük nemlendiricinizi ihmal etmeyin. Hafif dokusu bulunan su bazlı nemlendiriciler yaz ayları için uygun olur.
Cildinizi mutlaka arındırın ve temizleyin. Günün yorgunluğundan ve yüzünüze yapışan kirlerden kurtulmak için cildinizi günde sabah ve akşam olmak zere 2 kere temizleyin. Temizleme işlemi yaparken cildinize uygun ürünler tercih edin. Ayrıca canlı ve parlak bir görünüm elde etmek için haftada 4-5 kez yüz peelingi uygulayabilirsiniz. Cildiniz akneye meyilliyse sert kimyasallar kullanmayın.
Uzun süreli güneşe maruz kalma, kırışıklıklara, lekelenmelere, güneş yanıklarına ve cilt yaşlanmasına neden olabilir. Güneş kremi, tehlikeli UV ışınlarına karşı bir kalkan görevi görür. Dışarı çıktığınızda daima güneş kremi kullanın ve cildinizi zararlı UV ışınlarından koruyan bir güneş kremi seçin.
Canlı, parlak ve sağlıklı bir cilde ulaşmanın en kolay yolu doğru beslenmekten geçiyor. Yaz aylarında sağlıklı ve parlak bir cilt istiyorsanız, cildinizi besleyen yiyecekler yiyin. Cildinizi yağlı hale getirebilecek ağır ve karbonhidrat bakımından zengin yiyeceklerden kaçının. Protein, antioksidan ve C vitamini açısından zengin sebze ve meyveleri tüketin. Hijyenik olmayan sokak yemeklerinden uzak durun. Cildinizi sağlıklı ve parlak hale getirmek için bu basit ve kolay ipuçlarını izleyin.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler