Yaz aylarında güzellik rutininize ekleyin! – Posta

Temmuz 15, 2022 0 Yazar: admin

Cildinizi yaz aylarında güneş ışınlarına ve çevresel faktörlere karşı daha güçlü hale getirmeniz gerekir.
Cilt bakım rutininize ekleyeceğiniz yüz maskeleri ile bunu başarabilirsiniz. Cildiniziz ihtiyacına göre kullanacağınız yüz maskeleri cildinizi besler. Cilt maskesi tercih ederek piyasa bulunan ürünlerden yararlanabileceğiniz gibi evde kendiniz doğal maske de yapabilirsiniz. İşte cildinize maske kullanmanın bilmediğiniz faydaları…
1-TEMİZLEME
Yaz boyunca, tüm toz ve kirleticiler birikerek yüzünüze yapışarak cildin donuk ve mat görünmesine sebep olur.
Cildinizi temizleyerek cildi tüm kirden arındırmanız gerekir. Cilt tipinize uygun jel ya da köpükle cildi temizledikten sonra yüz maskeleri kullanarak cildin yağlanmasını ve ölü hücreleri oluşturmasını engelleyebilirsiniz.
Yüz maskesi ayrıca yüzünüzü nemlendirir, gözenekleri kapatır, enfeksiyonları ve sivilceleri önler ve cildinizin temiz ve esnek hissetmesini sağlar.
Yüz maskesinin soğutma etkileri, nemlendirmeyi sağlar ve kuru cildi iyileştirir. Maske, gözeneklerden su kaybını engellerken, cildi nemlendirir ve derinlemesine besler, bu da sizi tazelenmiş hissetmenizi sağlar.
Sıcak bir yaz gününden eve dönme ve bronzluk çizgilerinizi inceleme hissi, yazla ilgili en sinir bozucu şeylerden biridir. Bununla birlikte, serinletici yüz maskeleri, cildinizi bronzlaştıran antioksidan özelliklere sahiptir.
Bu maskeler cildin derinliklerine nüfuz ederek bronzluğu sıyırıp yüzünüzü parlatır.
Antioksidan özellikleri ayrıca güneşin zararlı UV ışınlarına veya ekranın mavi ışınlarına uzun süre maruz kalmanın neden olabileceği iltihaplanmayı da azaltır. Yani evden çalışıyor ve sürekli ekrana bakıyor olsanız bile, serinletici bir yüz maskesi şart!
Cildinize uyguladığınız maskelerin her zaman yatıştırıcı bir etkisi vardır. Yüz maskeleri cildin şişkinliğini alır ve ciltte oluşan koyu halkaların azalmasını sağlar.
Ayrıca, kavurucu yaz güneşinde geçen uzun bir günün ardından, serinletici maskeler gevşemek için mükemmel bir yoldur
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler