Yazın cilt bakımı nasıl yapılır? Yaza özel cilt bakımı ipuçları – Posta

Temmuz 16, 2022 0 Yazar: admin

Yazın cilt bakımı yaparken cildinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı güçlendirmeniz gerekir. Yazın cildiniz terden ve güneşten daha hassas hale gelir. Dış etkenlere karşı savunması azalan cilt bariyerini güçlü hale getirmek gerekir. Yazın cilt bakımı yaparken izlemeniz gereken adımları araştırdık.
YAZIN YAĞLI CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ KULLANMAYIN
Yazın sıcak havalar sebebiyle vücudunuz çok fazla terler. Terden dolayı gözenekleriniz tıkanabilir. Eğer cilt bakımı yaparken içeriğinde yağ bulunan ürünleri kullanıyorsanız gözeneklerinizi daha çok tıkayabilirsiniz. Bu sebeple yazın su bazlı ürünleri tercih ederek cilt bakımı yapmanız gerekir.
Yazın cilt bakımı yapmanın en önemli adımlarından biri güneş kremi kullanmak. Cildinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden koruyabilmek için her mevsim güneş kremi kullanmalısınız. Özellikle yaz aylarında güneş kremi kullanımını artırmalısınız.
Güneş ışınları erken yaşlanma, cilt lekeler, ciltte tahriş ve kızarıklık gibi birçok sorunu ortaya çıkarır. Güneşin ortaya çıkaracağı hasarlardan korunmak için dışarı çıkmadan ve güneşlenmeden 30 dakika önce güneş koruyucu sürmeniz önerilir.
Yaz aylarında cildinizin kurumasını engellemek için nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin. Cildinizi derinlemesine yağ ve kirden arındırdıktan sonra cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyi uygulamayı ihmal etmeyin.
Cilt için nemlendirici kullanırken dikkat edilecek en önemli nokta cilt tipine uygun nemlendirici seçmek ve düzenli olarak uygulamaktır. Duş sonrası nemlendirici sürmek cildi rahatlatır ve ihtiyacı olan bakımı sağlar.
Yazın cildiniz güneşten dolayı çok fazla su kaybeder ve nemsiz kalır. Nemsiz kalan cildiniz dış etkenlere karşı savunmasız hale gelir. Yazın çok fazla su tüketerek cildinizin kaybettiği nemi geri kazanmanız gerekir.
Güneşin meydana getirebileceği hasarı en aza indirmek için günde mutlaka en az 2 litre su içmeniz önerilir. Su dışında mineral kaynağı soda ya da ayran da yaz aylarında sık tüketilebilir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source