Yazın cilt bakımı yaparken dikkat! Asla izin vermeyin – Posta

Temmuz 14, 2022 0 Yazar: admin

Yazın deniz, kum, güneş derken cildinizi ihmal edebilirsiniz. Ancak cildinizle ilgilenmediğinizde geri dönüşü olmayan hasarların oluşmasına sebep olabilirsiniz. Bu sebeple de yazın cilt bakımı yapmayı asla atlamamanız gerekir. Özellikle yazın cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var. Gelin yaz sıcaklarında cilt bakımı konusunda dikkat etmeniz gerekenlere birlikte göz atalım…
1-MUTLAKA GÜNEŞTEN KORUYUN
Güneş ışınları cildinize zarar verir. Bu hasar zamanla kalıcı hale gelebilir. Cildinizde lekeler ve kızarıklıklar oluşabilir. Bu sebeple güneşlenmesiniz bile dışarı çıkmadan önce mutlaka cildinize güneş kremi sürmeniz gerekir. Dışarı çıkmadan en az 20 dakika önce güneş kreminizi uygulayarak cildinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden koruyun. Gün içerisinde kreminizi tazelemeyi unutmayın.
Sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için cildinizin temizliğine özen göstermeniz gerekir. Yazın sıcak havanın da etkisiyle bakterilerin çoğalması ve oluşması çok daha kolay olur. Bu neden gün içerisinde çevresel faktörlerden çok fazla etkilenen cildinizin hijyenine dikkat etmelisiniz. Cilt tipinize uygun bir temizleyici ile günde 2 defa cildinizi temizleyin. Yüz havlunuzu mümkünse her gün değiştirin.
Makyaj yapmayı çok seviyor ve böyle kendinizi daha iyi hissediyor olabilirsiniz. Ancak özellikle yaz aylarında çok ağır makyajlardan kaçınmanız gerekir. Yazın fondöten ya da pudra kullanmak cildinize ağır gelebilir. Bu yüzden yazın çok daha hafif ürünler kullanmak, özellikle fondöten, BB krem gibi cilt ürünlerinde güneş korumalı ve ince yapılı olanları tercih etmek sizin için daha doğru olabilir.
Kış kullandığınız cilt bakım ürünlerinde yazın değişikliğe gitmeniz cildinize daha etkili bakım yapmanızı sağlar. Kuru bir cildiniz varsa kışın daha yoğun nemlendiriciler kullanmanız gerekir. Ancak yazın cilt çok fazla terlediği için bu kadar yoğun nemlendirici tercih etmeniz yanlış olabilir. Yazın nemlendiricinizin biraz daha hafif ve su bazlı olmasına özen gösterebilirsiniz. Yine yağlı ve yoğun makyaj temizleyiciler yerine köpük temizleyiciler tercih edebilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler