Yeni cilt bakım trendi: Skin Cycling – NTV

Kasım 3, 2022 0 Yazar: admin

NTV.COM.TR’ye geri dön
Haberler – ntv.com.tr 01.11.2022 – 12:41
Son Güncelleme : 01.11.2022 – 13:02

Temizlik, maske, tonik, serum ve nemlendirme… Cilt bakım rutinimizi oluşturan temel adımlar genelde bunlardan oluşuyor. Sağlıklı bir cilt için her gün uyguladığımız bu rutin, TikTok’ta popülerite kazanan ‘skin cycling’ trendiyle farklı bir boyuta ulaşıyor.

TikTok’ta Dr. Whitney Bowe tarafından ortaya atılan bu terim aslında basit bir cilt bakım rutininden bahsediyor. ‘Skin Cycling’de yapmanız gereken 4 farklı uygulamayı döngü halinde devam ettirmek.
Yalnızca akşam uygulamanız gereken bu yöntemde 4 akşam 4 farklı cilt bakımı rutini uygulamanız öneriliyor.

1. Gece: Eksfoliasyon
Cildiniz temizledikten sonra peeling uygulayın. Peelingler tanecikli ise onların yerine asitli peelingler tercih etmelisiniz. Son olarak nemlendirici ile rutini tamamlayın.
2. Gece: Retinoid 
Cildinizi temizledikten ve nemlendirdikten sonra retinoid veya retinol içeren bir ürün kullanın.
3. ve 4. Gece: İyileşme
Bu adımda cildin onarılmasına odaklanıyoruz. Cildinizi temizledikten sonra cildin kendini toparlamasına yönelik ürünler kullanmalısınız. Asit ve retinol içeren ürünlerden uzak durmalısınız.
4. geceden sonraki gün, ilk günkü rutine geri dönün.

Hassas bir cilt tipiniz varsa retinoid kullanmadan öncelikle ürünün cildinizde alerjik reaksiyon yaratmadığından emin olmalısınız.
Dr. Bowe, herkesin bu 4 gecelik döngüyü deneyebileceğini söylüyor ancak iltihaplı, pürüzlü ve kaşıntılı bir cilde sahipseniz temel cilt bakımınıza geri dönmeniz gerekebilir.

Skin cycling sayesinde cildinizi tahriş etmeden peeling ve retinollerden yararlanabiliyorsunuz. Cilt bakımı rutinini oturtamayanlar ve devamlılık haline getirmekte zorlananlar, bu döngü sayesinde başarılı sonuçlar elde edebilir.
90'ların top modeli Kate Moss'un transparan stili
Uzun ömürlü bir gardıroba sahip olmak için yapmanız gerekenler
Hailey Bieber kot markası için kamera karşısında
Kostüm partisinde tercih edilebilecek görünümler
Steve Jobs'un kızı Eve Jobs Louis Vuitton için poz verdi
Gigi Hadid'in stiline sonbahar güncellemesi: Kadife takım elbise

source

Linkler