Yeni yıla bebek gibi bir ciltle girmenizi sağlayacak 4 yöntem – Posta

Aralık 2, 2022 0 Yazar: admin

Bir yıl daha geride kalıyor. Heyecanla beklediğimiz yılbaşı akşamına sayılı günler var. Bu özel günde hepimiz yeni yılı en güzel halimizle karşılamak istiyoruz. Daha ışıltılı, parlak, sağlıklı bir cilt görünümü için henüz geç değil. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Reha Yavuzer yılbaşı akşamı cildimizin güzel görünmesi için yaptırabileceğimiz pratik ve iyileşme süresi kısa uygulamaları hakkında bilgiler verdi.
COOLASER: Amerika’da Kim Kardashian’ın güzellik sırrı olarak ortaya çıkan, Hollywood yıldızlarının gözdesi Coolaser, gelişmiş bir lazer teknolojisi. Coolaser’ın amacı deriyi yakmadan üst tabakanın uzaklaştırılması.

Bu işlem sonrasında alttan yeni, genç, daha parlak ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar. Lazerin derin tabakalara yaptığı etki ise kolajen üretiminde artıştır. Kısaca Coolaser üst tabakayı yenilerken altta da yıllar içinde azalan kolajen dokunun yerine konulmasını sağlar.

En sık yüz ve el sırtına uygulanan bu özel lazer enerjisi sadece derinin üst tabakasını almakla kalmaz aynı zamanda derin tabakada mesajcı proteinleri aktive ederek yenilenme sürecini hızlandırır. Tüm vücuda uygulanabilen lazer diğer lazerlerden bu farkları ile ayrılırken aynı zamanda ısı hasarı da oluşturmaz.

Uygulama seans sayısı 1-6 arasında değişir.
Çoğu hasta 2 ve ya 4 seanslık protokole uygundur. Her seans ortalama 45-60 dk sürer.
NEM ENJEKSİYONU: Nem enjeksiyonu deri kalitenizi koruyan, cilt altının su tutmasını sağlayan ve deri elastikiyetini artıran bir uygulamadır.

Tek seferlik bir uygulama ile 9-10 aya kadar etkinlik elde etmek mümkün.
Bilimsel çalışmalar düzenli yaptıranlarda cilt yaşında 3 yıla kadar gençlik tespit etmekte.
FROZEN FACE PRO: Radyofrekans ve elektropolasyon teknolojileri ile cilt bakımına enerjinin girdiği gelişmiş bir teknoloji olan Frozen Face Pro deri üzerindeki porların açılarak deri altına besleyicilerin daha hızlı ulaşmasını sağlar.

Ağrısız ve kolay olan bu uygulama başlangıçta 4 seans önerilir.
FROZEN KARBONDİOKSİT: Sıvı karbondioksit cilde verilince gaza dönüşerek ısıyı hızla düşürür ve deride soğuk şoka neden olur. Deri üzerindeki bu hızlı ısı kaybı başka hiçbir soğutucu sistem ile bu kadar hızlı olmaz.
Soğuk şok kolajen üretimini artırır, deride yağ üretimini azaltır, gözeneklerin daralmasına neden olur ve cildin sıkılaşmasını sağlar.
Çok kolay ve etkili bir yöntem olan Frozen C, 4 seans önerilir.
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler