Yıllardır Hata Yapıyormuşuz! Tamamen Yanlış Kullandığımız Cilt Bakım Ürünleri ve Doğru Kullanım Şekilleri – Onedio

Temmuz 14, 2022 0 Yazar: admin

Bir ürüne tonlarca para yatırdıktan sonra cildinize yarardan çok zarar oluşturduğunu hepimiz az çok fark etmişizdir. Peki bu ürünleri acaba yanlış kullanan biz olabilir miyiz?  Belki de tek yapmamız gereken bazı ürünleri kullanma şeklimizi değiştirmektir.
Detaylar bu içerikte…
‘Önerdiğimiz ürünleri seveceğinizi umuyoruz! Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelir elde edebilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.’
Uygulaması gayet kolay değil mi? Makyajını sil ve unut gitsin. Ancak makyaj temizleme mendillerini her zaman kullanamamalısınız. Çünkü bu mendiller cildi yeterince iyi temizlemezler. Dahası, tahrişe neden olan, cildi kurutan ve geren sert bir malzemeden yapılmışlardır. Bunları yalnızca suya ve iyi bir temizleyiciye erişiminiz olmadığında kullanmalısınız. Günlük bakım için buradaki gibi özel köpüren temizleyiciler, yağlar ve jeller kullanmalısınız.
Serumlar nemlendirici bir krem kullanmadan önce uygulanmalıdır. Ve özellikle serum retinol içeriyorsa, akşamları yapmak daha iyidir. Bu, cildin gerekli besinleri tamamen emmesini sağlayacaktır. Ayrıca, yaz aylarında, retinol bakımından zengin ürünler sadece güneş kremi ile birlikte kullanmalısınız, çünkü retinol içeren ürünler, cildi güneş ışığına karşı çok hassas hale getirirler ve bu da güneş yanıklarına neden olabilir.
Serum incelemeleri için şöyle buyurun.
Makyaj süngerlerinin ıslatılarak kullanılması gerekir. Kuru olan süngerler, güzellik ürününden çok fazla ‘yiyorlar’ ve cilde eşit şekilde yaymıyorlar.
Birçoğumuz bu 2 güzellik ürününü karıştırıyoruz, bu yüzden hadi açıklığa kavuşturalım. Concealer sadece gözlerin yakınındaki alanda kullanılmalı ve yüzdeki cildin kusurlarını gizlemek için ise corrector kullanılmalıdır. Bunlardan herhangi birini kullanırken bilmeniz gereken ince farklar vardır. Mesela, concealer kullanırken, cildi önceden nemlendirmelisiniz. Corrector ise masaj hareketleriyle uygulanmalıdır. Bu şekilde yüzünüzde daha doğal görünecektir.
Temizleyiciler, yalnızca akşamları değil, sabahları da yüzü temizlemek için kullanılırlarsa çok daha etkili olurlar. Bu şekilde, sebumu, ölü cilt hücrelerini ve geceleri cildinizde biriken tüm kir ve teri temizleyebilirsiniz. Ayrıca, sert bir şekilde değil, masaj yaparak ve yumuşakça yüzünüzü temizlemelisiniz. Bu sayede yüzünüz çizilmez.
Tüm yüz maskeleri talimatlara göre kullanılmalıdır. Üretici söylemediği sürece maskeyi gece boyunca yüzünüzde bırakmayın – bu ciddi cilt sorunlarına yol açabilir. Kağıt yüz maskeleri kurumadan önce çıkarılmalıdır: bunu yapmazsanız, maske cildin nemini emmeye başlar ve bu da cildi daha kuru hale getirir. Aynı şey kil maskesi için de geçerlidir. Nemin daha yavaş buharlaşması için kalın bir tabaka halinde uygulanmalıdır ve tamamen sertleşmeden çıkartılmalıdır.
Farklı yüz losyonlarının farklı etkileri vardır. Tabii ki, içerikleri ürünün işlevine bağlı olarak farklıdır. Ama çoğu losyon alkol içerir ve bunları çok fazla kullanırsanız, cilt agresif kimyasallara yanıt olarak daha fazla sebum üretmeye başlar ve yüzünüz olduğundan daha yağlı hale gelir. Ayrıca, losyonlar tüm yüze değil, belirli bölgelere uygulanmalıdır.
Micellar su losyona çok benzer, tek fark alkol içermemesidir. Diğer aktif maddeler içerir ve topladıkları tüm kirler, suyla yıkamadığınız sürece yüzünüzde kalır. Micellar suyunun cilde uzun süre temas etmesi suyun sabun gibi çalışmasını sağlayacaktır. Tabii bu da tahrişe yol açacaktır.
Siz veya tanıdığınız biri buradaki hangi makyaj ve cilt bakımı hatalarını yaptınız? Yorumlarda buluşalım!
Yeri geldiğinde dünyanın en zahmetli şeyi, yeri geldiğinde mucizenin ta kendisi: Makya…
Genç ve güzel bir cilt doğanın armağanı değildir…
İster bir güzellik uzmanı olun ister makyaja yen…

source

Linkler