Yoğurt Ve Karbonat Maskesi

Yoğurt Ve Karbonat Maskesi

Aralık 12, 2020 0 Yazar: admin

YOĞURT VE KARBONAT MASKESİ

Yoğurt ve karbonat maskesi: Yoğurt cildi bakterilerden arındırırken karbonatta cildi beyazlatarak normal rengine dönmesini sağlar. Yoğurt ve karbonattan oluşan yüz maskesi cildinizin canlı ve aydınlık görünmesini sağlar.

Yoğurt Karbonat Maskesi Tarifi

  • 1 tatlı kaşığı yoğurt
  • Yarım tatlı kaşığı karbonat

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Yoğurt ve karbonatı ufak bir kase içinde karıştırın, karışım karbonat nedeniyle köpürecek ve krem kıvamını alacaktır. Göz çevresine gelmeyecek şekilde karışımı masaj yöntemiyle cildinize sürün, Karışımı sürerken dikkat edin karışımın cilde ince şekilde sürülmesi gerekmektedir. Daha çok problemli bölgelere ağırlık vererek uygulamanız daha iyi olacaktır. Maskeyi cildinizde yaklaşık olarak 15 dakika bekletin ve bu sürenin sonunda ılık su ile yüzünüzü yıkayın, yüzünüzü yıkadıktan sonra yüzünüze soğuk su çarparak kan dolaşımınızı da hızlandırın. Yoğurt karbonat maskesini haftada 1 uygulamayı ihmal etmeyin.

Uyarılar: Cildiniz çok kuru ise kullanmadan önce küçük bir bölgeye uygulayarakhassasiyet testi yapın. Kuru bir cilde sahipseniz yoğurt karbonat maskesini 10 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

Yoğurt Karbonat Maskesinin Faydaları

  • Yoğurtlu karbonat maskesi cilt lekelerini gidermeye yönelik uygulanmaktadır.
  • Daha çok akne lekeleri ve çiller üzerinde etkili olan yoğurtlu karbonat maskesi cildinizin parlamasını sağlayarak kapatıcılara gerek kalmadan cilt tonunuzu eşitler.
  • Yumuşak bir cilt vaat eden maskeyi haftada bir gün uygulayın ve cilt lekelerinin kaybolduğunu görün.