Yüksek ateşle hastaneye gitti, 3 ölümcül virüs çıktı – Tgrthaber

Ağustos 26, 2022 0 Yazar: admin

Geçtiğimiz günlerde İtalya’da ortaya çıkan bir vaka, uzmanları hayrete düşürdü. İtalya’da yaşayan 36 yaşındaki adam, vücudunun kasık bölgesindeki ağrı, boğaz ağrısı, ateş, yorgunluk ve baş ağrısı şikayetleriyle hastaneye gitti. Bunun üzerine uzmanların hastaya yaptıkları maymun çiçeği, covid-19 ve HIV testlerinin hepsi pozitif çıktı. 36 yaşındaki İtalyan vatandaşı hastanın, İspanya’ya yaptığı beş günlük gezinin ardından üç enfeksiyonun vücudunda bulunduğu tespit edildi.
Journal of Infection’ın yayınladığı vaka raporunda, hastanın ilk yaptırdığı covid-19 testi pozitif çıktıktan sonra sol kolunda kızarıklık oluştu. Bunu takip eden gün içinde adamın vücudunda da kabarcıklar ortaya çıktı. Tüm bu belirtilerden sonra hastaya başka testler daha yapıldı ve adamın HIV ve covid-19 pozitif testinin de pozitif çıktığı belirlendi.

Bu vakanın görülmesi üzerine Catania Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, maymun çiçeği ve covid-19 enfeksiyonlarının birlikte görülebileceğini doğruladı. Uzmanlar şimdiye kadar bildirilen maymun çiçeği, koronavirüs ve HIV virüsünü aynı anda vücudunda bulunduran tek vaka olduğunu belirtiyor.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler