YÜZ GENİŞLETME EGZERSİZİ

YÜZ GENİŞLETME EGZERSİZİ

Aralık 20, 2020 0 Yazar: admin

YÜZ GENİŞLETME EGZERSİZİ

Yüz genişletme egzersizi ile istediğiniz geniş yüze sahip olabilirsiniz. Bazı vücut yapıları kilo vermeye başladıkları anda yüzlerinde çökme meydana gelir ve bu durumdan oldukça rahatsız olurlar. Zayıflamayı sadece bu yüzden tercih etmeyen kişiler bu egzersiz sayesinde kendilerini daha iyi hissedecek ve özgüvenleri yerine gelecektir.

fixdiyet olarak yüz genişletme egzersizlerini paylaşıyoruz. Siz de deneyip sonuçları bizimle paylaşın.

Yüz Genişletme Egzersizleri Nasıl Yapılır

Yüz genişletme egzersizlerini ister iş yerinizde ister evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yüz Genişletme Egzersizi (1) : Ağzınızı açabildiğiniz kadar açın daha sonra ağız kenarlarından tutun ve azı dişlerinize doğru kıvırın. Daha sonra bu hareketi yaparken zihninizde daha şişman yanaklarınızın olduğunu düşünün. Bu hareketi 30’a kadar sayarak 3 kez tekrarlayın.

Yüz Genişletme Egzersizi (2): Diğer hareket ise dudak kenarlarına yerleştirdiğiniz parmak uçlarınızla yanaklara doğru minik daireler çizin. Yüzünüze çok bastırmadan yapacağınız bu daireler yanakların genişlemesini sağlıyor. Yüz kaslarınız git gide harekete geçecektir. Kasların hareketlendiğini iyice hissettiğiniz zaman dairesel hareketler yapmayı azaltın ve yavaşça bırakın. Bu hareketi de 30’a kadar sayıp 3 kez tekrarlayın.

Yüz Genişletme egzersizlerini sabah ve akşam olmak üzere 2 kez tekrarlayın. Yeterli seviyeye geldiğinizde egzersizi uygulamayı bırakın.

Yüz Genişletme Egzersizlerinin Faydaları

  • Egzersizi uygulamaya başladığınız anda dar ve uzun olan yüzünüzün toparlandığını göreceksiniz.
  • Çöken gözaltlarının ve çöken suratların toparlanmasında etkilidir.