Yüzdeki Çiller Nasıl Geçer? Çil Tipleri Nasıldır?

Yüzdeki Çiller Nasıl Geçer? Çil Tipleri Nasıldır?

Aralık 3, 2020 0 Yazar: admin

ÇillerÇil lekeleri toplu iğneden daha küçük genellikle açık kahverengi ve kahverengi renktedir.  Çiller vücuda bilinen bir zarar vermez ve risk taşıyacak sağlık sorunu teşkil etmez. Aslında vücutta bulunan çiller cilt yapısında zararlı ışınlara vücudun kendini koruma sistemidir.

Çil Tipleri

Güneş yanığı çilleri ve basit çiller olarak iki ana çil tipi vardır. Bunlardan güneş yanığı çilleri çoğunlukla daha koyu renk, kenarları kıvrımlı ve bir silgi aynı zamanda kalem boyutunda daha büyük ölçülerde olabilir. Basit çiller ise oldukça küçük, kahverengi yuvarlak ve iğne başı büyüklüğünde çillerdir.

Çiller Nasıl Önlenir?

Güneşten mümkün olduğunca kendinizi koruyarak güneş ışınlarını direk almayarak vücudumuzda çillerin çoğalmasını ve oluşmasını önleyebiliriz. Yüksek faktörlü güneş kreminizi cildinize kesinlikle koruyucu olarak kullanmalısınız. Güneşin yoğun olan saatlerinde güneş ışınlarından korunmanız cildinizde daha önce oluşan çillerinde minimuma inmesini sağlayacaktır.

Solaryum ve bronzlaşmak çilleri eksi yönde etkiler ve çillerin cildinizde çoğalmasını sağlar. Bazı durumlarda çiller ne yaparsanız yapın çoğalırlar. Ayrıca doğal tedaviler için  Çil Maskesi  ve Çil tedavisi Konularımıza bakabilirsiniz.

çil tipleri

Çillerin Oluşumunu Giderme

Çillerin en başarılı giderme ve yok etme şekli lazerle yapılan tedavidir. Sıvı azot kullanılarak çilleri silmek ve yok etmek için yapılan bu lazer tedavisi bir tür kriyoterapi tekniğidir. Kimyasallarla yapılan peeling çillerin görünüm netliğini azaltır bu da başka bir tedavi yöntemidir. Ama lazerle yapılan tedavi yöntemi en etkili çil yok etme yöntemidir. Sonuçları yaptıran kişileri oldukça memnun eder.

Kimyasal İçeren Açıcılar

Bazen çiller yaz aylarında artarken kış aylarında da tamamen kendilerini kaybederler. Yaş ilerledikçe çillerin görünümü hafifler ve silik silik güneş lekesi şeklinde görünür. Kimyasal madde içeren renk açıcılar vardır bunlardan mümkün olduğunca uzak durmanız gerekebilir. Bu kimyasal içeren açıcılar cildinizde çilleri yok etmek yerine daha çok zarar verebilirler. Bunu uygulamak kesinlikle yanlıştır ve tahrişlere sebep olur.

Linkler