Yüzdeki kırışıklıklar için en iyi vitaminler – Cilt Bakımı – Posta

Eylül 8, 2022 0 Yazar: admin

Onsuz, yüzünüz kuru, pul pul olacak ve muhtemelen kaşıntılı ve lekeli olacaktır. A vitamini ayrıca bir antioksidan görevi görür ve serbest radikallerle, hastalığa, yaşlanmaya ve kırışıklıklara neden olan haydut hücrelerle savaşır.
Diyetinize tatlı patates, havuç ve ıspanak ekleyin.
Geniş bir A vitamini kaynağı yelpazesi eklediğinizden emin olun, çünkü sığır eti, yumurta ve süt ürünlerinde bulunan retinol adı verilen başka bir önemli tür daha vardır.
RETİNOL
Retinol, gözenekleri temizleyen, kolajeni artıran ve ince çizgileri, kırışıklıkları ve cilt renk bozukluklarını azaltan bir A Vitamini formudur.
İçerik etiketlerinde retinil asetat, retinil propiyonat veya retinil palmitat olarak görünebilir.
Daha yüksek seviyeli reçeteli retinoidler belki de en çok çalışılan ve yaşlanma belirtilerini azalttığı gösterilmiştir, ancak biraz rahatsız edici olabilir ve hassasiyeti artırabildikleri için güneş koruyucuları kullanmak çok önemlidir.
C vitamini , iltihapla savaşan ve UV hasarına karşı koruma sağlayan özelliklere sahip doğal bir antioksidandır. Aynı zamanda, cildimizi sıkı tutan vücuttaki önemli bir kolajen öncüsüdür.
Narenciye, çilek, biber, domates ve yeşilliklerde bulunur. C vitamini bir antioksidandır ve sayısız çalışmada yaşlanma sürecini geri itme rolünden bahsedilmiştir.
GÜNLÜK İHTİYACI KARŞILAYIN
C vitamini birçok cilt kremi ve serumunda bulunan bir bileşendir ve cildi sıkılaştırmak ve aydınlatmak için kullanılır.
Vitamin C’nin en kararlı ve biyolojik olarak kullanılabilir formlarından bazıları etil askorbat, L-askorbik asit ve magnezyum askorbil fosfattır. Ayrıca şunları söyleyen içerik etiketleri de bulabilirsiniz: sodyum askorbil fosfat; askorbil palmitat; retinil askorbat; tetraheksildesil askorbat; ve askorbil glukozit.
“B’ler”, yiyeceklerimizi sindirmemize yardımcı olur ve besinleri cildimiz de dahil olmak üzere tüm hücrelere taşırlar. Bizi yaşlı ve yaşlı gösteren serbest radikallerle, haydut hücrelerle (düşün: insan pası) savaşırlar. 
Yeşil yapraklı sebzeler, narenciye, fasulye, ekmek, tahıl gevrekleri, pirinç makarnası tüketin.
NİASİN
B kompleksinden bazı cilt süper yıldızlarımız var: Niasin olarak da adlandırılan B3, cildimizin pürüzsüz ve pulsuz olması için nemin korunmasına yardımcı olur; Bu vitaminin “ niasinamid ” adı verilen bir türevi, cilt kremlerinde ve losyonlarda yaşlanma belirtilerini azaltmak için bulunur.

Pantotenik asit ve pantenol olarak da adlandırılan B5, nemi tutar ve özellikle C vitamini ile birleştirildiğinde iyileşmeyi ve onarımı destekler.

Folik Asit olarak da bilinen B9, kanın ve dolayısıyla cildin sağlıklı kalmasında önemli bir rol oynar.
Journal of Cosmetic Dermatology’ye göre , amino asit kreatin ile birleştirildiğinde cildin sıkılığı artar.
B12, pigmentasyonu düzenlemeye yardımcı olur, bu nedenle cilt tonunuzu eşit ve lekesiz tutmaya yardımcı olur.
Cilt bariyerini sağlıklı tutmak ve lekelerin görünümünü azaltmak anlamına gelen hücre metabolizması için de önemlidir.
Genellikle D vitaminini öncelikle kemik sağlığı için düşünürüz, ancak cilt için de aynı derecede önemlidir. Aslında, bunun eksikliğinin sivilce ile bağlantılı olduğunu biliyor muydunuz ?
Bunun nedeni muhtemelen D vitamininin bağışıklığı artırarak enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olmasıdır.
Aynı zamanda cilt hücresi büyümesi ve onarımı için de gereklidir.
Mantar, balık veya yumurtanın yanı sıra bu temel vitaminle güçlendirilmiş ürünleri de yiyin.
E vitamini hem antioksidan hem de temel besindir. Cildi korumak için serbest radikalleri nötralize eder ve besinleri ve suyu vücutta taşır. Aynı zamanda nemlendiren ve iyileşmeyi destekleyen bir yumuşatıcıdır. 
Zeytin, susam veya soğuk pres sızma hindistancevizi yağı, fındık, tohum, avokado ve bol miktarda meyve ve sebze içeren yiyecekler yiyin.
E vitamini iki şekilde gelir: tokoferoller ve tokotrienoller. Tokoferollü bir krem ​​seçin çünkü ikisi arasında en güçlü antioksidandır. Cilt bakım etiketlerinde tokoferol, alfa-tokoferol veya tokoferil asetat olarak görebilirsiniz.
Koyu halkalar, çatlaklar veya örümcek damarlarınız mı var? K vitaminini çağırın. Kanımızın pıhtılaşmasını sağladığı için morluklara ve kesiklere de iyi gelir.
Lahana, karaciğer ve lahana yiyin. 
Plastik cerrahlar bazen, yan etki şiddetini azaltmak için yüz germe ve lazer tedavilerinden iki hafta önce uygulanmak üzere bir K Vitamini kremi reçete ederler ; aynı zamanda koyu halkaları hedefleyen göz kremlerinde ve morarma görünümünü azaltmaya yönelik kremlerde önemli bir bileşendir .
Cilt bakımı içerik etiketlerinde bu genellikle fitomenadione olarak listelenir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source