Yüzü şekillendiriyor, cildi canlandırıyor! – Posta

Ağustos 1, 2022 0 Yazar: admin

Yüzü yıkamak için soğuk su kullanmak çok eski bir yöntem olarak bilinir. Buz gibi su, tahriş olmuş bir yüzü sakinleştirmek için harika bir anti-inflamatuar görevi görür. ani ister sivilceleriniz olsun, ister deri döküntüleriniz olsun, yüzünüzü buz gibi suya sokmak bu rahatsızlıklardan kurtulmanıza yardımcı olur.
Buzlu su şişkinliği azaltmaya yardımcı olur ve parlak ve genç bir cilt elde etmek istiyorsanız, bu yöntemi cilt bakım rejiminizde düzenli olarak kullanmak harikalar yaratabilir.
CİLDE ANINDA PARLAKLIK VERİR
Cildinizi mat ve ışıltıdan yoksun hissediyorsanız buzlu su tam size göre olabilir. Cildinizi buz gibi suda bekletmek o anlık ışıltıyı elde etmek için en kolay ve en hızlı çözümdür. Cildinizi buzlu suda beklettiğinizde yüzünüze kan hücum eder ve oksijen cilt hücrelerinize giderek onları sağlıklı ve parlak gösterir.
Buzlu su gözenekleri anında sıkılaştırır. Açık gözeneklerin görünümünü azaltarak cildinize sıkı ve şekilli bir görünüm kazandırır.
İnce çizgiler ve kırışıklıklar gibi erken yaşlanma belirtilerini önlemek istiyorsanız, buz gibi su denemek için harika bir tüyodur. Buzlu su cildinizin genç görünmesini sağlar ve ve size keskin bir yüz hattı verir.
Yüzdeki doğal yağlar ve ter, makyajınızın kusursuz görünümünü bozabilir. Ayrıca açık ve geniş gözeneklere sahip kişiler genellikle makyajlarının yüzünde uzun süre kalmadığını fark eder.
Buz gibi su, doğal yağları kontrol etmeye yardımcı olur ve gözenekleri en aza indirerek makyajınızın daha uzun süre kalmasını sağlar. Makyaj işleminize başlamadan önce yüzünüzü birkaç dakika buzlu suda bekletin ve sihri kendiniz görün.
Akne, güneş yanığı ve deri döküntüsü, ciltteki yaygın iltihaplanma cildi tahriş eden yaygın problemlerdir. Bu sorunu çözmenin hızlı bir yolu, yüzünüzü buz gibi suda bekletmek olabilir.
Ayrıca cildinizdeki kızarıklıkları yatıştırmada da buzlu su çok etkilidir. Sıcak suyun aksine, soğuk suyun özellikleri cildi yatıştırır. Yüzünüzdeki kızarıklık görünümünü ortadan kaldırır.
Düzenli olarak buzlu su kullanmak cildiniz için tonlarca olumlu fayda sağlayabilir. Cilt bakımı hedeflerinize ulaşmak için bu basit ve kolay yöntemi cilt bakımı rutininize ekleyin.
Evde cildiniz için buzlu su hazırlamak çok basit. Buz küplerini büyük su dolu bir kabın içerisine alın. Yüzünüzü 30 saniye o suya batırın. Yüzünüzü çıkardıktan sonra bir havluyla hafifçe kurulayın. Genellikle bu yöntemin günde iki kez uygulanması önerilir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source