Yüzünüzü buzlu suya sokmanın cildinize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin – adanaseshaber

Eylül 23, 2022 0 Yazar: admin

Ünlü isimler sabah ritüelleri olarak buz banyosu yüz bakımına bayılıyor. Ama yüzünü buzlu suya sokmak gerçekten işe yarıyor mu?
Cildi gençleştirmek için soğuk sıcaklık kullandığı için kriyofasiyal olarak da bilinir. Kriyoterapi olarak da bilinen bu tür soğuk terapi, vücut şekillendirme için denenmiştir (coolsculpting adı verilen bir prosedürle). Orijinal kriyofasiyal, cildi donduran ve pul pul dökülmeye ve cilt gençleşmesine yardımcı olan tüm yüze sıvı nitrojen püskürtmeyi içerir. Öte yandan, geleneksel bir sıvı nitrojen yüz bakımı, yüksek bir buz yanığı, pigment değişikliği, sinir hasarı ve hatta kabarma riski olduğundan yalnızca kalifiye bir profesyonel tarafından yapılmalıdır.
Ve şimdi, sadeliği, erişilebilirliği ve sayısız faydaları nedeniyle özellikle ünlüler arasında son derece popüler hale gelen buz yüz bakımına sahibiz.
Cilt bakımı rutininizde buzlu yüz maskesi kullanırken, kendinizi suyla sınırlamayın. Buzun etrafında yüz küreleri ve buz silindirleri gibi yüz araçları olmasına rağmen, “sade Jane” buz küplerinizi egzotik ve etkili bir şeye dönüştürebilirsiniz. Yağlı veya akneye meyilli bir cildiniz varsa yeşil çaylı buz küpleri, aloe vera buz küpleri ve gül suyu buz küpleri kullanmayı deneyin. Süt ve malay bazlı buz küpleri, kuru ciltler için buzlanma ve süt kabuğunun ikili faydalarını sağlar.

source