Zelenskiy'den Haluk Bayraktar'a Devlet Liyakat Nişanı – Tgrthaber

Eylül 10, 2022 0 Yazar: admin

Ukrayna-Rusya savaşı devam ederken, Ukrayna’ya Bayraktar İHA ve SİHA tedariki sağlayan Baykar’ın Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Ukrayna’dan devlet nişanı aldı. 
Haluk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:
“Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski tarafından 1. Derece Devlet Liyakat Nişanı ile taltif edildim. Bu kıymetli takdire layık gören Sayın Cumhurbaşkanına teşekkür ederim. Barış ve adaletin hakim olduğu bir dünya için çaba göstermeyi sürdüreceğim.”
Baykar’ın ürettiği Bayraktar SİHA’ları, Ukrayna’nın Rus işgaline karşı mücadelesinde oynadığı rol ile dünya medyasının dikkatini çekmişti. Bayraktar, Litvanya halkının Ukrayna’ya SİHA almak için para toplamasının ardından Ukrayna’ya ücretsiz olarak Bayraktar TB2 SİHA vermişti.


Ukrayna Devlet Başkanı @ZelenskyyUa tarafından 1. Derece Devlet Liyakat Nişanı ile taltif edildim.

Bu kıymetli takdire layık gören Sayın Cumhurbaşkanına teşekkür ederim.

Barış ve adaletin hakim olduğu bir dünya için çaba göstermeyi sürdüreceğim. pic.twitter.com/w5cy28K2pq
Haluk Bayraktar, daha önce ABD medyasına verdiği bir röportajda Ukrayna’nın egemenliğini ve bağımsızlığını desteklediklerini vurgulayıp, Rusya’ya asla SİHA sağlamayacağını belirtmişti. Bayraktar açıklamalarında şu ifadeleri kullanmıştı:
“Bildiğiniz üzere Ukraynalılar sivil altyapılarına, kültürlerine yapılan çok ağır ve orantısız bir saldırı altındalar. Biz Bayraktar olarak insansız teknolojilerin geliştiricisi ve üreticisiyiz. Bayraktar TB2 bir sembol haline geldi ve biz bunun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Bu bağlamda bağış kampanyalarına katılarak insansız hava aracı teknolojimiz olan Bayraktar TB2 SİHA’ları ücretsiz olarak verdik. 
Türkiye ile Ukrayna arasında özellikle havacılık ve uzay alanında stratejik düzeyde bir ilişki var. Türkiye silahlı İHA teknolojisi ile Ukrayna’yı destekliyor. Rusya’ya hiçbir şey iletmedik veya tedarik etmedik. Böyle bir şeyi asla yapmayız. Çünkü Ukrayna’nın bağımsızlığı ve egemenliği için verdiği direnişi destekliyoruz.”

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler